|

Episode 33 Hvorfor du trenger en guide på veien til enhet

Vi lever i en tid hvor mange sier at guruens tid er over. At nå skal vi lede oss selv hjem.

I denne episoden snakker vi om hvorfor det kan være nesten umulig å finne veien til enhet og spirituell oppvåkning alene.

Hva betyr det egentlig å ha en guide? Og hvorfor er det ikke nok med bøker, kurs og teknikker når man ønsker å komme hjem?

Pål Esben deler åpent fra sin egen reise. Om sjalusi, depresjon, sammenbrudd og om å bli konfrontert på måter som ikke alltid var behagelige. Vi snakker om speiling. Om hvorfor vi ikke ser oss selv klart. Og om hva som faktisk må til for å bryte gamle mønstre.

Amina deler også hvordan det har vært å bli utfordret og speilet i sin egen utviklingsprosess.

Vi er innom falske guruer, forvirringen i den moderne spirituelle verdenen, og hvorfor det ikke finnes noen snarvei til indre frihet.

Samtidig snakker vi om ringvirkningene av enhetserfaringer. Hvordan man gradvis blir et annet menneske. Hvordan man står stødigere i seg selv, og kjenner en ro som ikke forsvinner selv om livet rundt en er i bevegelse.

Lignende artikler